بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 22 مهر 1397 در ساعت 12 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 

پایلوپس چیست؟

پایلوپس یک فناوری جدید در حوزه میکروبیولوژی پزشکی می باشد که در آن از یک سویه خاص لاکتوباسیلوس روتری استفاده شده که به صورت اختصاصی در محیط معده به هلیکوباکتر پیلوری متصل شده و با دفع آن به کاهش بار میکروبی در محیط معده کمک می کند. پایلوپس از باکتری های غیر زنده لاکتوباسیلوس روتری تهیه می شود و در شرایط مختلف نگهداری و شرایط فیزیولوژیک بدن مانند محیط معده آسیبی نمی بیند.

مکانیسم عمل اختصاصی پایلوپس

سویه لاکتوباسیلوس روتری مذکور پس از سالها مطالعه و بررسی شناسایی شد و در بین 700 گونه لاکتوباسیلوس مورد مطالعه، قوی ترین و اختصاصی ترین آنتاگونیست برای اتصال به هلیکوباکتر پیلوری بود. این لاکتوباسیلوس روتری از طریق یک مکانیسم خاص به گیرنده های سطحی هلیکوباکتر متصل شده و با کاهش بار میکروبیف احتمال بروز گاستریت و زخم معده را می کاهد. ساختار سطحی این باکتری دارای مولکول های چسبنده ای می باشد که گیرنده های سطحی هلیکوباکتر را شناسایی و به آن متصل می شود. پس از برقراری این اتصال و تشکیل توده ای از هلیکوباکتر و روتری، این توده به وسیله حرکات طبیعی گوارش از بدن دفع می شود.

مزایای پایلوپس

پایلوپس فقط به هلیکوباکتر پیلوری متصل شده و هیچ تاثیری بر میکروفلور طبیعی گوارش ندارد. در این فناوری، از سلول های مرده استفاده شده است، تغییر شرایط محیطی تاثیری بر آن نداشته و برای نگهداری نیازی به دمای یخچال ندارد. همچنین اثرگذاری آن وابسته به شرایط محیطی نبوده و اتصال به هلیکوباکتر تنها به وجود ساختارهای سطحی برای اتصال بستگی دارد. درمان های سه تایی و چهارتایی که برای کنترل و ریشه کنی هلیکوباکتر استفاده می شود، اغلب غیر اختصاصی بوده و عوارضی همچون اسهال به دنبال دارد، در حالی که هیچ عارضه ای درباره مصرف این فرآورده تاکنون گزارش نشده است. تحقیقات نشان می دهد که تعداد سویه های هلیکوباکتر مقاوم به آنتی بیوتیک در دنیا در حال افزایش است. در اسیا در حدود 37 درصد موراد به مترونیدازول و در افریقا در حدود 65 درصد به آموکسی سیلین مقاومند و همین شیوع مقاومت به آنتی بیوتیک ممکن است در آینده درمان با آنها را بی فایده و بی اثر کند.

مطالعات بالینی پایلوپس

مطالعات بالینی متعددی اثرات پایلوپس را در بر هلیکوباکتر پیلوری نشان داده اند. در یک مطالعه بیماران به مدت 2 هفته روزانه 200 میلی گرم پایلوپس دریافت کردند و نتایج بوسیله تست تنفسی اوره با کربن 13 ارزیابی شد. تست تنفسی اوره بر اساس توانایی هلیکوباکتر برای تبدیل اوره به آمونیاک و کربن دی اکساید طراحی شده است و مصرف دو هفته لاکتوباسیلوس روتری غیر زنده تاثیر بسزایی بر کاهش بار میکروبی هلیکوباکتر در معده داشت. همچنین در مطالعه ای دیگر استفاده از این فراورده به میزان 200 میلی گرم در روز به مدت 2 هفته توانست بار میکروبی معده را در افرادی که به ظاهر سالم ولی آلوده به هلیکوباکتر بودند، به میزان چشمگیری کاهش دهد.

کیفیت و ایمنی پایلوپس:

  • دارای QPS در اروپا
  • دارای GRAS در آمریکا
  • بدون مقاومت آنتی بیوتیکی
  • تولید شده مطابق با HACCP
  • دارای گواهی حلال

منبع: pylopass.com

پایلوشات®

پایلوشات® محصول جدید شرکت بنیان سلامت کسری می باشد که در آن از لاکتوباسیلوس روتری غیر زنده استفاده شده است. لاکتوباسیلوس روتری پس از ورود به معده، با اتصال به رسپتورهای هلیکوباکتر پیلوری باعث اختلال در اتصال آن به موکوس معده و دفع آن توسط حرکات طبیعی دستگاه گوارش شده و بدین صورت میزان هلیکوباکتر پیلوری را در معده به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. سه سویه پروبیوتیک دیگر موجود در این محصول نیز می توانند باعث کاهش عوارض احتمالی درمان هلیکوباکتر پیلوری (نظیر گاستروآنتریت های حاد و کولیت ناشی از مصرف آنتی بیوتیک) و تعدیل کلونیزاسیون هلیکوباکتر پیلوری در مخاط معده شوند. کلسیم کربنات، منیزیم اکساید و زینک گلوکونات نیز به عنوان آنتی اسید در رفع سوء هاضمه موثر بوده و در حفظ تعادل  الکترولیت ها، کارکرد طبیعی آنزیم های هضم کننده غذا و ایجاد تعادل مناسب اسید و باز نقش دارند. از این محصول می توان برای کاهش جمعیت هلیکوباکتر پیلوری در جوامع با شیوع بالا، پیشگیری از ابتلا به زخم معده و کاهش جمعیت هلیکوباکتر پیلوری در بالغین آلوده شده بدون علائم بالینی استفاده نمود.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول به لینک زیر مراجعه فرمائید:

 

 

 

chat_bubble_outline ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
دستیابی به تکنولوژی نوین برای کاهش جمعیت هلیکوباکتر پیلوری در معده

دستیابی به تکنولوژی نوین برای کاهش ...

  پایلوپس چیست؟ پایلوپس یک فناوری جدید در حوزه میکروبیولوژی پزشکی می باشد که در آن از یک سویه خاص لاکتوباسیلوس روتری استفاده شده که به صورت اختصاصی در محیط معده به هلیکوباکتر پیلوری متصل شده و ...

expand_less